Veste, da imamo vsako letu tudi v semenišču konklave? Sicer ne volimo svojega papeža, ampak novo vodstvo Marijine kongregacije slovenskih bogoslovcev in duhovnikov, ki duhovno povezuje vse škofijske duhovnike v Sloveniji.
To srečanje je potekalo v ponedeljek, 12. maja 2025, imenovano tudi občni zbor. Zborovanje smo začeli z molitvijo in nato nadaljevali z dnevnim redom. Ko smo ga potrdili, smo potrdili tudi delovni odbor in volilno komisijo. Zatem smo izpeljali volitve nove sestave ožjega odbora, torej bodočega novega vodstva, ter med preštevanjem glasov prisluhnili poročilom o delovanju prejšnjega. Hvaležni smo prejšnjemu vodstvu Marijine kongregacije, saj je za njimi plodovit in razgiban mandat. Program smo zaključili s predstavitvijo novega ožjega odbora in z molitvijo. Kot že omenjeno, smo za izvedbo volitev potrdili delovni odbor in volilno komisijo, ki sta potem tudi vodila volitve ter nam predstavila kandidate za prefekta, podprefekta, blagajnika in kulturnega referenta. Na začetku smo izvolili prefekta in podprefekta, nato pa še blagajnika in kulturnega referenta.
Po vseh izvolitvah smo pridobili novo sestavo ožjega odbora MKSBD:
za prefekta je bil izvoljen Jure Golob (župnija Spodnja Polskava),
za podprefekta Janez Peter Bohinc (župnija Radovljica),
za blagajnika Aljaž Novak (župnija Brezovica)
in za kulturnega referenta Jakob Domenik (župnija Vrhpolje).
Ob koncu programa nas je nagovoril novoizvoljeni prefekt Jure Golob, temu pa je sledila še zaključna molitev, ki jo je vodil g. spiritual.
Novemu vodstvu želimo obilo blagoslova pri svojem poslanstvu in ga priporočamo v molitev.